Tekirdağ kırmadan su kaçağı bulma, Tekirdağ’da ki bireylerin evlerinde ki su kaçaklarının nedenini ve yerini herhangi bir yeri kırmadan bulmayı ifade etmektedir. Kırarak su kaçağı tespiti son derece eski bir yöntem olmakla birlikte günümüzde su kaçağı tespitleri cihazlar ile kameralı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tekirdağ kırmadan su kaçağı bulma bireylerin büyük avantajlar elde etmesini sağlamaktadır. Peki, evinizde ya da iş yerinizde bir su kaçağı problemi olduğunu nasıl anlarsınız?

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su faturalarınızın maliyetinde alışılmadık bir artış fark ettiyseniz, ancak tüketim alışkanlıklarınız değişmediyse, o zaman evinizde bir sızıntı olabilir. Bir su sızıntınız olup olmadığını belirlemek için, ölçüm cihazınızdan basit bir su sızıntı testi yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Su sayacınızı bulun. Bu genellikle evinizin önündeki bir yeraltı kutusundadır veya bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, genellikle çamaşırhanenizde veya mutfak dolabınızda veya servis dolabınızda bulunabilir.
  • Sayaç okumanızı yapın. Mekanik bir kadran ölçüm cihazınız varsa, bu bir dizi siyah ve kırmızı sayı olmalıdır.
  • 10 dakika bekleyin. Bu süre zarfında su kullanmayın. buna tuvalet, çamaşır makinesi ve herhangi bir bahçe sulama sistemi dahildir.
  • İkincil sayaç okumanızı alın. Sayaç sayıları artmışsa, bir sızıntınız olabilir.
  • Sonuçlarınızı onaylamaya yardımcı olması için bu testi birkaç kez çalıştırmak en iyisidir. Daha küçük su sızıntılarının belirlenmesine yardımcı olmak için sayaç okumaları arasında bir saat kadar bekleyebilirsiniz. Bir saat sayacınız varsa, okuyacak numaranız olmayacak. Bu durumda, evinizin içinde ve dışında su kullanmayı bırakmalı ve çarkınızın dönüp dönmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer öyleyse, bu su sayaçtan evinize akıyor demektir ve bir sızıntınız olabilir.

Su sızıntınız olduğunu onayladıktan sonra onu bulmanız gerekir. Su sayacınızı evinize bağlayan borularda hem evinizin içinde hem de evin dışında su sızıntıları olabilir, bu nedenle tavanda su lekesi bulmak kadar kolay olmayabilir. Bu nokta da profesyonel destek almalısınız.

Profesyonel Tekirdağ Kırmadan Su Kaçağı Tespit

Profesyonel bir şekilde su kaçağının tespit edilmesini ve sorunun çözülmesini istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilir ve tüm hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Tekirdağ Batı Tesisat İletişim Bilgileri

Tekirdağ bölgesine 7/24 hizmet veren Batı Tesisat olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sunacağımızın sözünü veriyoruz. Tesisat sorunlarınızın çözümleriyle ilgili detaylı bilgi almak için,  +90 541 737 22 66  nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Ara