Tekirdağ kameralı tesisatçı hizmetinden en iyi şekilde yararlanmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz.

Yeni teknolojiler pazara her zamankinden daha hızlı giriyor. Bu kapsamda kızılötesi kameralarda çok derece önemli cihazlar haline gelmiştir. Özellikle tesisatçılar tarafından kullanılan kameralar çeşitli faydalar sağlamaktadır.  Geçen yüzyılın 70’lerinde ilk ticari termal görüntüleme cihazları büyüktü, sıvı nitrojenle soğutulmuş ve bir servete mal olmuştu. 1997 yılında, “mikrobolometre” olarak da adlandırılan soğutulmamış bir termal sensör piyasaya sürüldü. Bu dedektörün hareketli parçası yoktur.

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitinde kullanılan kameraların mikrobolometrelerin üretimi daha ucuzdur ve bu da termal kamera üreticilerinin ürünlerinin fiyatını düşürmelerine olanak tanımıştır. Termal görüntüleme cihazları daha küçük, daha hafif ve daha kullanışlı hale geldi. Ekranda kızılötesi bir görüntünün yanı sıra “görsel pirometreler” olarak adlandırılan ve çoğu yanlışlıkla termal görüntüleme olarak adlandırılan 80×60 elemanlardan oluşan matrislere sahip cihazlar ile su kaçağı tespiti son derece kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kızılötesi kameraların gerçekte neler yapabileceği konusunda çok fazla kafa karışıklığı var. Bu karışıklığın yarattığı sorunlardan kaçınmak için termal kameralarda kullanılan teknolojileri anlamak gerekir. Her şeyden önce, termal görüntüleyicilerin nemi hiç algılayamayacağı açıklığa kavuşturulmalıdır. Termal görüntüleme cihazları, nesnenin termal radyasyonunun yoğunluğuna bağlı olarak sıcaklığı belirler. Görsel olarak görüntüler ve su kaçaklarını tespit eder.

Bir termal görüntüleme cihazı, bir bardak suya daldırıldığında bir cıva termometresinden başka bir şeyin ıslak olup olmadığını anlayabilir. Nesnenin ıslak olup olmadığını ifade edemez. Ancak sıcaklık değişikliklerini kolayca ölçebilir ve su bu değişikliklere karşı son derece hassastır. Kızılötesi kameralar suyu görmez. Aksine buharlaşma sürecinin bir sonucu olarak suyun yüzey sıcaklıkları üzerindeki etkisini görselleştirir.

Tekirdağ Kameralı Tesisatçı

Profesyonel Tekirdağ Kameralı Tesisatçı

Profesyonel Tekirdağ kameralı tesisatçı hizmetinden en iyi şekilde faydalanmak mı istiyorsunuz? Cevabınız evet ise firmamız size en profesyonel hizmetleri sunmaktadır. Detaylı bir şekilde bilgi almak ve bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hadi, bizimle iletişime geçin ve fırsatlarımızdan yararlanın.

Bize Ulaşın

Tekirdağ ve ilçelerine 7/24 hizmet veren Batı Tesisat olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sunacağımızın sözünü veriyoruz. Tesisat sorunlarınızın çözümleriyle ilgili detaylı bilgi almak için,  +90 541 737 22 66  nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Çorlu Tesisatçı, Çerkezköy Tesisatçı ve Trakya Tesisatçı ihtiyaçlarınız için Batı Tesisat’ın diğer web sitelerini de inceleyebilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Ara