Tekirdağ su kaçağı, ev ve iş yerlerinde en fazla karşılaşılan tesisat problemlerinin başında yer alır.  Evinizde ya da iş yerinizde herhangi bir su kaçağının olması durumunda aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

Tekirdağ Su Kaçağı

Tekirdağ Su Kaçağı Durumunda Ne Yapılmalı?

Tüm Muslukları, Duşları ve Hortumları Kapatın

Evinizdeki su kaynağı ile ilgili bir sorun olup olmadığını belirlemek için tüm su kaynaklarını kapatın. Evin içinde hala su akıyorsa, sızıntının kaynağını bulma çabalarınızı zorlaştırabilir.

Su Sayacınızı Kontrol Edin

Tüm su kaynakları kapatıldıktan sonra, suyunuzun hala akıp akmadığını kontrol edin. Bunu, su sayacınızdaki düşük akış göstergesini bularak yapabilirsiniz. Düşük akış göstergesi tipik olarak küçük bir üçgen, yıldız veya dişli şeklindedir. Düşük akış göstergesi hala dönüyorsa bu, suyun hala aktığı anlamına gelir ve bir sızıntınız olduğunu onaylayabilirsiniz.

Tuvaletlerinizi Kapatın

Tuvaletinizdeki zarar vermeyen su sızıntılarının en yaygın suçlusu. Tuvaletlerinizi birer birer kapatmayı ve her kapatmadan sonra düşük akış göstergenizi kontrol etmeyi deneyin. Bir tuvaleti kapattıktan sonra düşük akış göstergesi dönmeyi durdurursa, sızıntıyı bulmuşsunuzdur. Dönmeye devam ederse, düşük akış göstergesi dönmeyi durdurana kadar başka bir tuvaleti kapatmayı deneyin.

Diğer Aletleri Tek Tek Kapatın

Tüm tuvaletlerinizin kapatılması statik bir düşük akış göstergesi ile sonuçlanmazsa, sızıntınızın başka bir yerden geldiğini gösterir. Sızıntıyı bulmak için ya cihazları tek tek kapatabilir ve düşük akış göstergesini sürekli kontrol edebilir ya da sızıntıyı belirlemek için bir tesisatçı çağırabilirsiniz.

Tekirdağ Su Kaçağı Tespitinin Önemi

Sızıntılar, atıklar nedeniyle kaybolan su, müşterilerine asla ulaşmadığı için su tedarikçisine gelir sağlamada başarısız olması nedeniyle gelir getirmeyen su olarak adlandırılır. Bunlar, sistemden kaçan fiziksel su kayıpları veya tahrif edilmiş hatalı sayaçlar ve sayaçlar nedeniyle ölçülemeyen su, kötü muhasebe ve defter tutma veya su okurken ve kaydederken insan hatası sonucu olabilir. Mevcut ve gelişen teknolojiler, fiziksel su kayıplarını tespit etmek ve önlemek için tasarlanmıştır. Bunlar tespit edilene kadar zamanla devam edecek. Uzun süreler boyunca biriken kayıplar, önemsiz sızıntılardan bile önemli kayıplara neden olabilir.

Batı Tesisat İletişim Bilgileri

Tekirdağ ve ilçelerine 7/24 hizmet veren Batı Tesisat olarak ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere en üst düzeyde müşteri memnuniyeti sunacağımızın sözünü veriyoruz. Tesisat sorunlarınızın çözümleriyle ilgili detaylı bilgi almak için,  +90 541 737 22 66  nolu telefonumuzu arayabilir veya iletişim sayfamızdan bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tags:

Bir cevap yazın

Call Now ButtonHemen Ara